ALLAH (cc)'IN EN GÜZEL İSİMLERİ (ESMA-ÜL HÜSNA)
er - RAHİM

Ahirette, sadece müminlere acıyan, merhamet eden.

     ANASAYFA    |   BEN KİMİM?   |   GALERİ   |   ZİYARETÇİ DEFTERİ   |   İLETİŞİM      Allah'ım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle. - İbn Mâce, "Edeb", 57

Fireworks ile 3 Boyutlu Yazı Yazma (3D Yazı)

Fireworks ile 3 Boyutlu Yazı Yazma (3D Yazı)
 + Yazıyı Büyüt    - Yazıyı Küçült           

Selamun Aleyküm, merhaba bugün 3 boyutlu yazı yazmayı anlatacağım. Web siteleri ve afişler için yararlı olacağını düşünüyorum.

İlk olarak fireworks programını açalım. Ben cs5 Türkçe programa göre anlatacağım. Parantez içinde ingilizce menü isimlerini de yazacağım.

1- Tuvale bir adet yazı ekleyelim. Ben kendi adımı yazdım.

3d yazı isim ekleme

2- Eklediğimiz yazıya tıklayarak seçelim ve Metin menüsünden Yollara Dönüştür seçeneğini seçelim (Metin -> Yollara Dönüştür) (Text -> Convert to Paths). Ya da metni seçtikten sonra Ctrl+Shift+P ile de dönüştürebiliriz. Kaynak: www.mustafakarsli.com

3- Yazıyı yollara dönüştürdükten sonra araçlardan eğriltme aracını (alttaki resimde 1 numaralı yer) (skew tool) seçelim ve yazımıza derinlik verelim (alttaki resimde 2 numaralı şekil). 


Eğriltme aracı ve kullanımı

4- Yazımızı eğrilttikten sonra özellikler penceresinden (properties) Filtreler yazan yerdeki + işaretine tıklayalım (alttaki resim 1 numaralı yer) ve açılan menüden Eğim Ver ve Kabart alt menüsündeki (alttaki resim 2 numaralı yer) Dış Eğim (alttaki resim 3 numaralı yer) seçeneğini seçelim (Filters -> Bevel and Emboss -> Outer Bevel). Açılan küçük filtre penceresinden genişlik değerini 2 yapalım ve rengini yazı renginden farklı bir renk yapalım. Ben çok açık kırmızı yaptım.

filtreler dış eğim

 Dış eğim verilmiş yazı

 5- Yazımıza dış eğim verdikten sonra, yazı seçili iken klavyeden Alt tuşuyla beraber yukarı ok yön tuşuna basalım. Yukarı ok tuşuna her bastığınızda yazımızdan bir kopya oluşturacaktır. Bu şekilde istediğiniz yüksekliğe gelene kadar Alt ile yukarı yön tuşuna basalım. Aşağıdaki gibi 3 boyutlu yazımız hazırdır.

 3 boyutlu yazı - 3d yazı

Örnekler çoğaltılabilir eğriltme aracıyla istediğiniz eğriliği yaptıktan sonra 3 boyutlu farklı tasarımlar yapılabilir. Aşağıda bir kaç tane yaptım.
3 boyutlu yazı
Başka derslerde görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.
 
Mustafa KARSLI  Kaynak: www.mustafakarsli.com
( 9998 ) kez okundu     -     19.01.2015    Tweetle     
Fireworks ile 3 Boyutlu Yazı Yazma, 3D Yazı, üç boyutlu yazı, 3d text, fireworks, 3 boyutlu yazı yazma, fireworkste 3d yazı, mustafa karslı, three d, 3d, 3d metin, 3 boyut
Ziyaretçi Yorumları
( 0 ) Yorum
Tümünü Göster
Yorum Ekle
Güvenliğiniz için iP adresiniz kaydedilmektedir. Herhangi bir Hukuki Dava ile karşılaşmamak için hakaret içeren sözler ve argo kelimeler kullanmayınız.
İsim
:
Yorum
:
En fazla 400 karakter
Şehir
:
E-Posta
:
E-Posta adresi Yayınlanmaz
(Güvenliğiniz için ip adresiniz (3.239.236.140) kaydedilecektir)
  Yeni Dersleri Takip etmek istiyorum. Adresime E-Posta Gelmesini Onaylıyorum.
BENZER YAZILAR
Android
Arduino
Bilgisayar Ağları
Bilişim Teknolojileri
C Sharp
Çalışmalar
Donanım
Fireworks
Flash - Action Script 3
Gezdik ve Gördük
HTML
JavaScript
Kişisel Gelişim
Okul Öncesi Etkinlik
PHP
Silverlight
Şanlı Tarihimiz
Yazılarım
  Zamanlanmış Duyuru/Ödev Bulunmamaktadır...  
Kişisel resim ve yazıları kullanmak yasaktır. Bunun dışındaki dersleri İsim ve Kaynak göstermek şartıyla kullanmak serbesttir.
 Aktif ziyaretçi : 2
 Bugün : 311
 Toplam : 2273555
Mustafa KARSLI - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni © 2008 - 2021  
Site Haritası

 

2